Ájurvéda Litomyšl

Ájurvéda

Ájurvéda – znamená ve volném překladu sanskrtského slova „ věda o životě“ Áju („život“) představuje mysl, duše, tělo, smysly. Véda („znalost“) znamená vědomost ve smyslu poznání pravdy, kdy pravdou je míněna sama podstata života.

Historie této prastaré přírodní medicíny sahá až do doby před 5000 lety do starověké Indie, na Srí Lanku a Tibetu. Je to nejstarší zachovalý léčebný systém na světě. Základy byly tvořeny pozorováním všeho živého. Od roku 1982 je uznána Světovou zdravotnickou organizací za účinný medicínský systém.

kati1-min
Etiquette_2.jpg

Ájurvéda však zdaleka neprojevuje svoji léčivou sílu pouze prostřednictvím masáží či zdravé stravy. Důležitým aspektem pro dosažení správných účinků ájurvédských procedur je pozitivní myšlení. Věřit, že prováděné terapie mohou pomoci a s tímto se vydat na cestu poznání hlavní myšlenky a vlivu ájurvédy.

Ájurvéda vede člověka k pochopení, že každý z nás je krásnou, jedinečnou, milující, ale také soucitnou bytostí. Klade důraz na prevenci a podporu zdraví za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení a zdravého životního stylu.

svice1-min
packages-item_6.jpg

Potřebu životní rovnováhy si člověk mnohdy ani sám neuvědomí. Jsou ale v životě jednotlivé fáze či okolnosti, kdy člověk postupně nachází cestu za poznáním rovnováhy. Ájurvéda je to pravé učení, které pomáhá lidem v jejich snaze o dosažení zdraví, štěstí a dobrého pocitu ze sebe sama.

Cílem ájurvédy je harmonie - rovnováha v oblasti fyzické, duševní a duchovní. Dlouhověkost, zdraví a spokojenost. O ájurvédě bylo již mnoho napsáno, ale ne vždy se tato slova setkávají se správným pochopením. Jsme přesvědčeni, že nedokážeme změnit svět okolo sebe, obrátit ho k lepšímu, a proto se o to nebudeme ani pokoušet. Proč nezačít se změnou u sebe a jako vzor pro ostatní či pouze pro svůj dobrý vnitřní pocit.

podikizhi3-min

Těšíme se na Vaši návštěvu v salonu

Ájurvéda Litomyšl